Amerikan Mutfak Salon Dizaynı
 1. Anasayfa
 2. Blog

Amerikan Mutfak Salon Dizaynı

0

Adını da aldığı Amerika’da yaygın olarak kullanılan Amerikan Mutfak Salon Dizaynı ülkemizde de sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Günümüzde hayatın daha hızlı akması Amerikan tipi dizaynların daha çok tercih edilmesinin önünü açmıştır. İnsanların eskisi gibi kapalı mutfaklarda geçirecek uzun uzun vakitleri maalesef bulunmamaktadır. Ayrıca evde geçirilen anlar sosyal olarak da daha dolu değerlendirmek istenmektedir. Bu gibi temel durumlar, bizi Amerikan mutfak salon dizaynına yönlendirmektedir.

Bu tip salon dizaynı bazı avantaj ve dezavantajlara sahiptir. 

Amerikan Mutfak Salon Dizayn Avantajları

Amerikan mutfak salon dizaynı, mutfak işlerinizi tamamlarken evinizin diğer üyeleriyle veya misafirlerinizle sosyalleşmenize, diyaloglar kurmanıza olanak sağlar. Ya da yemeğinizi hazırlarken salonunuzda oynayan çocuklarınızı gözetlemenize yardımcı olur.

Şehir hayatında daha küçük evlerde yaşamaya başladık. Amerikan mutfak salon dizaynı küçük evlerimizde pratik ve verimli bir alan yaratmamızı sağlamaktadır. Salon ve mutfağı birlikte kullanmak evinize daha geniş ve ferah bir izlenim katacaktır. 

Amerikan Mutfak Salon Dizayn Dezavantajları

Amerikan mutfak salon dizaynının bazı dezavantajları bulunuyor. Örneğin bazı yemeklerin rahatsızlık veren kokusu salonunuza da yayılabilir. Hiç kimse misafirlerini ağırlarken balık kokusu solumak istemez… Buna engel olmak için hem mutfak hem salon tarafında iyi havalandırma araçları kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Bu tip salon dizaynının bir diğer negatif yönü ise mahremiyeti ortadan kaldırmasıdır. Bazılarımız yemek hazırlarken veya mutfağında çalışırken göz önünde olmak istemeyebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için salonunuz ile mutfağınız arasına portatif kapak veya perde gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir