Bellona Şirketini Yakından Tanıyalım
 1. Anasayfa
 2. Blog

Bellona Şirketini Yakından Tanıyalım

Bellona hakkında bir çok mobilyaları hakkında bilgi paylaşımı sağlıyoruz bugün de bir mobilya firması hakkında intertte bulduğumuz bilgileri toparlayalım.

Bellona, 1995 yılında Boydak Holding’in kurmuş olduğu mobilya markasıdır. Kardeş mobilya şirketleri İstikbal ve Mondi‘dir. Boydak Holding’in FETÖ ile iltisakı sebebiyle kayyum atanmış ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu şirkete el koymuştur.

Genel Merkezi Kayseridedir. Kadın Basketbol Liginde Kayseri Basketbol SK ‘nün resmi sponsorudur.

Çalışan sayısı 3.778 işçi
257 idari personel
Web sitesi http://www.bellona.com.tr/

İnstgram sayfasını incelediğimizde 299 Bin takipçisinin olduğunu ve indirim olması durumunda genel anlamda indirim ve özel günlerde paylaşımlar yaptığını gördük.

https://www.instagram.com/bellonamobilya

Bellona Genel Müdürü:

Mustafa KARAMEMİŞ

 

Erciyes Anadolu Holding’e bağlı bir grup şirketi olarak faaliyet gösteren Bellona; yatak odası, yemek odası, genç odası takımları; oturma grupları, yatak, baza ve sandalye üretimi yapmaktadır.

1997 yılında Kayseri’de kurulan ve günümüzde Türkiye’nin başarılı şirketlerinden birisi haline gelen Bellona, öz kaynaklarını kullanarak yaptığı yatırımlarıyla sürekli büyümeye, her gün gelişmeye devam ediyor, 117.000 m²’si açık, 233.000 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 350.000 m²’lik alana yayılan kaliteli tesisleriyle hizmet veriyor.

3.500 kişilik uzman kadrosuyla, Türkiye’nin birçok bölgesine ulaşan geniş bayi ağıyla ve beş kıtada gösterdiği faaliyetlerle her gün gücüne güç katıyor. 2020 verilerine göre Bellona’nın bu istikrarlı büyüme grafiği ISO 500 sıralamasında 196. sırada kendine yer bulmasını sağlıyor, başarıları takdir topluyor.

 

Kuruluş Profili ve Önemli Kilometretaşları

1957 yılında Kayseri’de temelleri atılan ve Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya uzanan Erciyes Anadolu Holding, bugün mobilya, tekstil, kimya, pazarlama, kablo ve tel, demir-çelik, lojistik, enerji, finans ve havacılık gibi birçok alandaki faaliyetlerini sektör lideri olarak 34 şirketi ile sürdürmektedir. Erciyes Anadolu Holding bünyesinde, Bellona, İstikbal, Mondi, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi lider markalar bulunmaktadır.

Bellona Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş (Bellona) Erciyes Anadolu Holding’e bağlı bir grup şirketidir. Bellona, mobilya sektöründe faaliyet göstermekte olup; Bellona markası için Panel Mobilya (Yatak Odası, Yemek Odası, Genç Odası, Bebek Odası), Oturma Grupları (kanepe, koltuk takımı), Baza/Başlık, Yatak ve Sandalye üretimi yapmaktadır.

1995 yılında Kayseri’de kurulan Bellona, üretime 1996 yılında başlamıştır. Kendi öz kaynaklarından yaptığı yatırımlarla sürekli büyüyen Bellona, halen faaliyetlerini 117.000 m2 açık, 233.000 m2 kapalı toplam 350.000 m2 alanda sürdürmektedir. Çalışan sayısı 2.500+ kişidir. Mevcut üretim kapasitesi ile Bellona sektörün en büyük ve lider üreticisidir.

Mevcut üretim kapasitesi ve gerçekleştirilen rakamlar ile 2008 yılından bu yana Bellona sektörün lider üreticisidir.

Yurt içinde tüm bölgelere yayılmış bayi ağı ile tüketicilere ulaşan Bellona, kuruluşundan günümüze kadar sürekli büyüyerek, İSO 500 sıralamasında yer almaktadır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir