1. Anasayfa
 2. Dekorasyon Fikirleri

En İyi Ofis Dekorasyonu Fikirleri 2022


0

Ofis Dekorasyonu

Her insanın içinde tatmin edilmesi gereken bir göz zevki bulunur. Hele ki sürekli olarak bulunmak zorunda olduğumuz ev, iş yeri gibi yerlerde bu tatmin bir zorunluluk halini alır. Sizin bulunduğunuz mekandan aldığınız keyfi, enerjinizi ve hatta yaptığınız işe odağınızı etkiler. İşte tam da bu yüzden ofislerinizi kendi zevklerinize göre dekore etmeniz sizin için çok faydalı olacak. Performansınızın arttığını, daha enerjik bir şekilde ofisinizde bulunduğunuzu ilk andan itibaren fark edeceksiniz.

Ofis dekorasyonu, ofisinizi daha konforlu ve hem kendiniz hem de ziyaretçileriniz için daha davetkar hale getirmenin bir yoludur. Ayrıca kişiliğinizi ve tarzınızı ifade etmenin bir yolu olabilir. Ofisinizi nasıl dekore edeceğinize dair fikirler arıyorsanız, yola çıkabileceğiniz bazı ipuçlarını içeriğimizde bulabilirsiniz. İlk olarak duvar boyanızdan veya yeni alacağınız mobilyaların renklerinden başlayabilirsiniz.

 • Her şeyin başı sizin göz zevkiniz, gözünüze hoş gelen renkleri seçin.
 • Maviler ve yeşiller gibi yumuşak, yatıştırıcı renkler kullanabilirsiniz. Bu renkler genellikle iyileştirici ve besleyici ortamlarla ilişkilendirilir.
 • Daha canlı veya enerji verici bir renk şeması istiyorsanız, turuncu ve kırmızı kullanın. Turuncu ve kırmızı enerjinin renkleridir; hızlı tempolu, canlı bir ortamla ilişkilendirilirler.
Ofis Dekorasyonu

Ofis Dekorasyonu
Image by Freepik

Ofis Dekorasyon Ürünleri

Ofis dekorasyonu sadece mobilyalarla değil, aynı zamanda seçtiğiniz renkler, dokular ve desenlerle de ilgilidir. Ofis dekorasyon ürünleri daha iyi çalışmanıza yardımcı olacak bir atmosfer yaratmak için gereklidir.

 • Aydınlatma: Yaptığınız işe uygun bir ruh hali yaratmak için lamba, avize ve masa lambası gibi farklı ışık kaynaklarını kullanabilirsiniz.
 • Bitkiler: Yeşil rengin dinlendirici tavrı sizi rahatlatacaktır. Yaptığınız işten kafanızı kaldırdığınızda etrafınızda çeşitli küçük bitkiler görmek hızlı bir sakinliğe geçiş yapmanızı sağlayacak. Ayrıca yapay bitkiler yerine canlı bitkiler kullanırsanız odanıza sağlayacağı oksijen ile sağlığınıza ve nefes kalitenize de pozitif etkide bulunabilir. Salon dekorasyonu bitki fikirlerini paylaştığımız yazımızı inceleyerek hangi bitkileri tercih edebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
 • Halı: Ofis ortamınızdaki halınızı da bir dekorasyon malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Halınızın desenleri veya rengi size kendi zevkinizi yansıtma olanağı sağlar.
 • Kişiselleştirme: En yakın arkadaşınızın veya eşinizin, sevgilinizin size aldığı hediyeyi ofis ortamınızı kişiselleştirmek için kullanabilirsiniz. Örneğin küçük bir oyuncak araba veya figürü masanızda bulundurmak sizi her an daha iyi hissettirecektir.

Ofis Duvar Dekorasyonu

Tam karşınızda bulunan duvar ile haftada 40 saat vakit geçiriyorsunuz. Bu süre içinde duvarda sizi yansıtan birkaç aksesuarın veya kişiselleştirilmiş objelerin bulunması sizi çok daha iyi hissettirecek. Ofis duvar dekorasyonu yapmak için örneğin duvara bir ayna asabilir, sevdiklerinizin fotoğraflarını koyabilir hatta belki küçük bir poster veya afiş bile asabilirsiniz. Kendinize idol olarak gördüğünüz insanların güzel sözlerini asabilir, sizi motive eden cümleleri sürekli gözünüzün önünde tutabilirsiniz. Bir diğer önerimiz ise verimliliğinizi arttırmak için önemli notlarınızı duvarınıza asacağınız panonuzda tutmanız yönünde olacak.

Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Bu aksesuarlar yalnızca işlevsel olmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma alanınıza bir stil ve kişilik duygusu da katarlar. Sizi yansıtan bu tür objelerin hayatınıza olumlu katkısını her zaman hissedebilirsiniz. Bir çeşit dekorasyon yapmak için her zaman yeni ve büyük parçalar satın almanız gerekmez. Çalışma alanınızı daha ferah bir görünüme kavuşturmak için her zaman düzenli tuttuğunuzdan emin olun. Size bu düzen yolculuğunda yardımcı olacak çeşitli küçük eklemeler yapabilirsiniz.

Doküman Düzenleyici: Çok fazla doküman ile çalışıyorsanız hem bunları kategorize etmek hem de masanızdaki dağınıklığından kurtulmak için küçük bir doküman düzenleyici edinebilirsiniz.

Kalemlik: Her an ihtiyacınız olan kalemlerinizi göze hoş gelen bir kalemlikte, her zaman ulaşılabilir hale getirin.

Masa Takvimi: Eminim ki her birinizin online takvimleri var ancak iş yoğunluğu arasında bu takvimlere göz atmayı unuttuğunuz zamanlar olmuştur. Küçük bir masa takvimi hem sizi yansıtacak farklı bir dekor objesi olabilir hem de ofisteki verimliliğiniz arttırabilir.

 

Ofis Dekorasyon
Ofis Dekorasyon Image by DCStudio on Freepik

Tüm bunların dışında bir ofisin olmazsa olmazı kesinlikle dinlenme alanlarıdır. Ofisiniz küçük ya da büyük nasıl olursa olsun küçük de olsa bir dinlenme alanı oluşturmanız performansınızı yukarı çekecektir. Tüm gün sandalyede oturan insanların güzel bir koltukta oturmaya ve hatta ayaklarını uzatıp bir yudum kahve içmeye ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı gidermek bir ofis çalışanını güne yeniden başlamış gibi hissettirebilir.

Tüm bu saydığımız dekorasyon fikirleri evden çalışan insanlar için de geçerlidir. Hatta eminiz ki evden çalışıyorsanız çalıştığınız kısmı daha da kişiselleştirme olanağına sahip olabilirsiniz. Ofiste iş arkadaşlarınız veya yöneticinizle anlaşmanız gereken dekorasyon noktaları olabilirken evinizde tüm alan size aittir ve dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Evinizdeki çalışma ortamınızı da kişiselleştirmek ve tasarım zevkinizi yansıtacak hale getirmek veriminizi arttıracaktır. Aynı zamanda evinizin bir köşesinde tamamen sizi yansıtan bir alan oluşturmuş olacaksınız. Son olarak, evinizdeki çalışma alanınızda da rahatlayabileceğiniz bir bölme oluşturmayı unutmayın. Her ne kadar evinizin diğer odaları da sizin kullanımınıza açık olsa da dinlenme alanınızı çalışma odanızda oluşturmanız önemlidir. Diğer odalarda veya yatağınızda verdiğiniz molalarda işe geri dönüşünüz çok daha zor olacaktır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
Paylaş
İlginizi Çekebilir
Sade Salon Dekorasyonu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir