1. Anasayfa
 2. Blog

Ferah Salon Dekorasyonu


0

Ferah bir ev tasarımı, ev halkının yaşam kalitesini arttıran temel unsurlardan biridir. İnsanların en çok vakit geçirdiği alanların başında gelen salonlar, ferah dekorasyonu uygulamaya başlamak için en doğru seçimdir. Ferah salon dekorasyonu ile evde geçirdiğiniz anları daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

Ferah salon dekorasyonu örneklerine baktığımızda ilk olarak daha az eşya kullanımı ön plana çıkar. Daha az eşya salonunuzda daha çok boş alan anlamına gelir. Bu alanlar küçük dekor objeleriyle verimli ve üretken köşelere dönüştürülebilir. Örneğin fazlalık bir eşyanızdan kurtulduğunuz bir köşeye salon dekorunuzla uyumlu minderler döşeyerek bu köşeyi kitap okuma köşeniz haline getirebilirsiniz.

Ferah salon dekorasyonu oluşturmak için ilk öncelik büyük ve gereksiz eşyalardan kurtulmak olduğu bir gerçektir. Ancak daha küçük değişimler ile de salonunuzu ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin mobilya renklerinizle uyumlu daha canlı bir halı satın alarak tüm zeminin dokusunu değiştirebilirsiniz. Eski perdeleriniz yerine pencerelerinizi daha ferah bir görünüme kavuşturabilecek perdeler tercih edebilirsiniz. Koltuk minderlerinizi de bu değişimlere uygun hale getirerek küçük dokunuşlar ile büyük bir etki yaratabilirsiniz.

Salonunuzda kullandığınız masa veya dekor objelerin saydam, cam malzemelerden oluşmasına özen gösterin. Cam malzemeler salonunuzda derinliği arttırarak ekstra bir ferahlık sağlayacaktır. Son olarak çeşitli ayna dekorlarıyla bu derinliği daha da arttırabilirsiniz. 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir