1. Anasayfa
 2. Blog

Küçük salon dizaynı


0

Son yıllarda büyük şehirlerde inşaa edilen evler geçmiş yıllara göre daha küçük ve kompakt yapılardan oluşmaktadır. Bunun bir sonucu olarak küçük ev ve küçük salon dizaynı ihtiyacı oldukça artmıştır. Küçük salon dizaynı yapmadan evvel öneri listemize göz atın!

1- Küçük salon dizaynında koyu renklerden kaçının 

Küçük salonlarda koyu renkler tercih etmek ortamı olduğundan da küçük göstermektedir. Antrasit, siyah gibi koyu renkler yerine beyaz, krem renkleri küçük salon dizaynında en büyük yardımcınız olacaktır. 

2- Eşya tercihi çok önemli 

Çok ağır ve yapılı eşyalar yerine daha küçük ve sade görünümlü eşyalar tercih edin. Örneğin ayaklı koltuk takımı ferah bir görünüm sağlayacaktır. Bu sayede salonunuzda daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

3- Aynaları unutmayın 

Salonunuza ekleyeceğiniz aynalar ile hem ışığı salonunuza daha iyi dağıtabilir hem de geniş bir görünüm elde edebilirsiniz.

4- Gizli saklama alanı olan eşyalar 

Küçük küçük saklama alanlarına her zaman elinizin altında olmasını ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınızı saklayabilirsiniz. Böylelikle alandan tasarruf edebilir ve salonunuzu eşyaya boğulmuş bir görüntüden uzaklaştırabilirsiniz.

5- Televizyon üstünü aktif kullanın 

Televizyonunuzu ister konsol üzerinde ister duvara monteli kullanın ancak etrafını dekor parçalarıyla süsleyerek daha keyifli bir küçük salon dizaynına kavuşabilirsiniz. Duvara monteleyeceğiniz ufak ahşap raflar ile bu dekorasyonu kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir