1. Anasayfa
 2. Blog

Minimalist Salon Dekorasyonu


0

Minimalist yaşam tarzının gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladığını görmekteyiz. Daha az eşya fikrini hayatının merkezine alan minimalist yaklaşım evlerde de uygulanmaya başlamıştır. Fonksiyonel eşyalar kullanarak göz yormayan, ferah mekanlar oluşturulmaktadır. Bu yaklaşımın popülerleşmesiyle beraber minimalist salon dekorasyonu ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Minimalist salon dekorasyonu gündelik hayatınızda sürekli kullanacağınız eşyalardan oluşmalıdır. Örneğin sadece misafirler için salonda hazır tutulan büyük bir yemek masasının minimalist salon dekorasyonunda yeri yoktur. Katlanıp açılabilen veya rahatlıkla taşınabilen gündelik yaşamınızda da kullanabileceğiniz portatif masalar minimalist dekorun en önemli parçalarından biridir. Mobilya tercihlerinden devam edecek olursak, büyük ve ağır yapıda koltuk takımları yerine ev halkının gündelik yaşamına yetecek kadar oturma grubu bulundurmak minimalist salon dekorasyonu için bir diğer gerekliliktir. Eşya tercihleri yaparken çeşitli saklama alanları bulunan seçimlere yönelmeliyiz. Böylelikle salonun sade ahengini bozmadan depolama alanları oluşturabiliriz.

Büyük eşya kalabalığı olmaması gerektiği gibi, dekor objelerinde de aşırıya kaçmamalıyız. Salonumuzda güzel bir saksı çiçeği veya birkaç küçük rafa koyabileceğimiz kitaplarımız en önemli dekor objelerimiz olacaktır. 

Minimalist salon dekorasyonu yaparken her anlamda sadeliğin ön planda olması gerektiğini unutmamalıyız. Renk tercihlerimizi de bu kurala göre yapmalıyız. Farklı ton ve renkler kullanmak yerine beyaza yakın, tek renk tonları kullanmalıyız. Minimalist tasarımlarda renk geçişleri iç mekanın sadeliğini bozabilir ve minimalist yaklaşımdan bizi uzaklaştırabilir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
mobilya fuarı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir