Modern Salon Dekorasyonu
 1. Anasayfa
 2. Küçük Salon Dizaynı

Modern Salon Dekorasyonu

Modern salon dekorasyonu günümüzde dekorasyona verilen önemin artması ile beraber oldukça önem kazanmıştır. İnsanlar salon dekorasyonuna çok önem vermekte ve modern bir şekilde dizayn etmeye özen göstermektedir. Bunun için farklı ve modern çizgilerde olan ürünler tercih ederek salonlara şık bir hava katılması amaçlanır. Salonların modern bir hava kazanmasının beraberinde mobilyalar, yemek odası takımları halılar ve avizeler de kullanılmaktadır.

Salon dekorasyonu hazırlanırken her şey bir bütündür. Bunun için halı da mobilyada avize de ya da dekoratif ürünlerde de bir bütünlük bir incelik olmalıdır. Böylelikle tüm ürünlerin bir arada uyum içerisinde olması çok daha modern bir çizgide durmasını sağlayacaktır. Bunun için sizlerde salon dekorasyonu yaparken iyice araştırmalı hangi ürünlerin birbirleri ile daha uyumlu olacağı konusunda fikirler yürütmelisiniz.

Modern salon dekorasyonu hazırlamak isterken detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha modern bir salon dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Kendi zevkinize uygun bir şekilde bu fikirleri tasarlayabilir kendi evinize uyarlayabilirsiniz. Böylelikle bu aldığınız fikirler ile kendi tarzınızı harmanlamış olursunuz ve ortaya çok modern dekorlar çıkar.

Modern salon dekorasyonu
Image by vanitjan on Freepik

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Salon dekoru yaparken öncelikle nasıl bir tarz oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz
 • Salon dekoru İçin karar verdiğinizde kullanacağınız tarzın farklı şekillerde kullanımlarını araştırın
 • Tarzınıza uygun olan bir modern salım dekorasyonu İçin öncelikle odanın çizimini yapıp kafanızda  tasarlayın
 • Mobilya seçimi için gerekli araştırmaları yapıp salonunuza uygun olan mobilyaları seçin ve renklerine karar verin.
 • Mobilyanın yerleştirilmesi ve planlanması İçin Farklı açılar deneyin
 • Ardından uygun modellerde halı seçimi yapın
 • Ortama uygun metrekareyi rahat aydınlatacak bir avize seçimi yapın.
 • Gerekli olursa uygun Lambader modelleri seçin ve uygun bir alana yerleştirin
 • Dekorasyonu tamamlayacak olan şık ve modern bir masa takımı konsol ve aynalar İle odayı zenginleştirin.
 • Odanın genel durumuna göre çıta uygulaması yapabilirsiniz
 • Çıta içlerine uygun tablolar yerleştirebilirsiniz
 • Ardından uygun dekoratif ürünler ile daha modern bir görünüme sahip olabilirsiniz

Salon Dekorunda En Çok Tercih Edilen Renkler

Modern salon dekorasyonu günümüzde en çok gri krem siyah beyaz gibi tonlar üzerinde hazırlanmaktadır. Tabi bunun ile beraber farklı birçok renk de bulunmaktadır. Fakat çoğu kişi bu renk tonlarını farklı şekillerde kullanarak modern dekorasyonlar oluşturmaktadır. Gri ile krem renk tonları bunlara uygun gold ya da gümüş aksesuar çeşitleri kullanılarak hazırlanan modern salon dekorasyonu örnekleri sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Yine siyah da en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Bu renkleri tercih ederek sizlerde evinizin salonunda çok güzel ve modern dekorlar oluşturabilirsiniz. Yine uygun aksesuar kullanımı da oldukça önemlidir. Uygun saatler ya da aynalar ile odanızın dekoruna renk katabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aynalar odaya derinlik katarak daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Böylelikle odanız olduğundan daha büyük ve şık görünecektir.

Modern salon dekorasyonu
Image by vanitjan on Freepik

Modern Salon Dekorasyonunda En Çok Tercih Edilen Mobilyalar

Modern salon dekorasyonu yaparken insanlar en çok şık ve modern duran salon takımları kullanmaktadır. Bunun yanı sıra köşe takımları da salonlarda çok şık ve modern bir görünüm ve tarz sağlar. Cheester koltuk takımı modelleri günümüzde oldukça çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Siz de salonunuz İçin bu şekilde cheester koltuk Takımları tercih edebilirsiniz.

Salonlarda oldukça şık ve modern bir tarz oluşturabilirsiniz. Salon da ayrıca orta sehpalar servis sehpaları ve yemek masası takımı da belli bir uyum içerisinde olmalıdır. Bunun için mobilyaları seçerken uygun şekilde yemek masası sandalye seçimi de yapılmalıdır. Ardından odanın genel dekoruna uygun bir şekilde orta sehpa ve servis sehpaları da alınarak odada bir bütünlük oluşturulmaya çalışılmalıdır.

Modern Salon Dekorasyonunda Tablolar

Modern salon dekorasyonu hazırlarken duvar dekoru da oldukça önemlidir. Bundan dolayı duvarlarınıza mobilyanız İle uyumlu olan birbirinden şık tablo çeşitleri satın alarak kullanabilirsiniz. Bunlar duvarlarınızı boş kalmaktan kurtarır ve daha modern gözükmesini sağlar.

Ayrıca bu tablolar evi daha canlı gösterir. Kendi tarzınıza uygun olan birçok tablo seçeneği mevcuttur. Bunları birçok mağazadan ya da internet siteleri üzerinden satın alabilirsiniz. Özellikle indirim dönemlerinde satın alarak daha uygun fiyata almanız mümkündür.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (2)