1. Anasayfa
 2. Dekorasyon Fikirleri

Modern Salon Dizaynı


0

Tarih boyunca yaşam koşullarımız hep değişim göstermiştir. Bu değişikliğin ana unsuru yaşam alanlarımız olmuştur. Dönemin ihtiyaç ve koşullarına göre evlerimizin tasarım ve dekorasyonları güncellenmiştir. Çağımızda öne çıkan tasarım modern salon dizaynı olmuştur. Modern tasarımlar teknolojinin getirdiği kolaylıkları ev hayatına da uygulamamıza olanak sağlamaktadır. Gün boyu yaşanan stres ve yorgunluğu atmamızı sağlayacak tasarımlar ön plana çıkmıştır. Modern salon dizaynı konforlu ama sade bir mobilya takımı ile dinlenme ihtiyacınızı karşılarken göz zevkinize de hitap etmeyi unutmaz.

Modern salon dizaynı tasarlarken renklerden başlamanızı tavsiye ederiz. Bazı insanların ruhuna canlı renkler hitap ederken bazıları ise beyaz tonlarının sadeliğinden keyif alır. Renk seçimi sonrasında mobilya tercihleri belirlenmelidir. Son dönemde salon dekorlarının gözdesi sade L koltuklar veya daha büyük ve yapılı koltuk takımları arasında bir seçim yapmalısınız. Bu esnada mobilyalarınızın evinize uygun olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Modern salon dizaynı daha geniş hareket alanı olan, fazla ve sık eşyayla boğulmamış salonlara daha uygun bir tasarım olduğunu hatırlatalım.

Son olarak duvar dekorasyonu ile modern salon dizaynı tamamlanabilir. Bu noktada öne çıkan seçeneklerin başında sanatsal tablolar gelmektedir. Salon renklerinize uygun tonlardan oluşan sanatsal tabloları kullanarak tasarımı taçlandırabilirsiniz. Hatta bu tabloları kendiniz çizerek tasarımınızı kişiselleştirebilir, size özel hale getirebilirsiniz. Modern salon dizaynlarında sıklıkla görülen bir diğer duvar dekoru tercihi ise haritalardır. Gezip gördüğünüz veya bulunmak istediğiniz lokasyonların işaretlendiği harita hem güzel bir dekor hem de farklı bir kişiselleştirme tercihi olacaktır. 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir