Rustik Perde Nedir? 
 1. Anasayfa
 2. Blog

Rustik Perde Nedir? 

0

Rustik perde, son günlerde özellikle mutfaklarda tercih edilen, oldukça büyük bir çeşitliliğe sahip perde çeşididir. Peki Rustik Perde Nedir?

Rustik Perde, kelime anlamı olarak korniş demektir. Perdelerin takılma şekli olarak tanımlanıyor. Rustik perdeler incelendiği zaman, bir ahşap üzerine takılarak yapılan perde olduğunu görürsünüz. Yani bu perde çeşidinde korniş gerekmez asma alanını kendisi oluşturur. Sizde bu şekilde bir perde tercih ederek evlerinizde şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Rustik perde nedir ve kullanımı

Rustik perdeler genel olarak evlerde tercih edilir. Kalın bir askı üzerinde bulunun rustik perde, evlerde mükemmel bir görünüme imza atar. Dekorasyon anlamında ev sahibinin istediği havayı yaratma konusunda harika işler çıkarır.

Rustik perde, büyük silindirik bir malzeme üzerinde halkaların geçirilmesiyle oluşturulur, bu sayede kullanımı pratik ve daha avantajlı olur.

Mutfakta Kullanım;

Renk renk kumaşları ve perde modelleri ile birlikte sunulur. Balkon gibi bir alanda son derece rahat bir kullanımı olacağından renkli ve çiçekli desenler sık kullanılmaktadır. Hem göz konforunuzu arttırıp hem de dekorasyon anlamında evinizin mutfağında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Salon Kullanım;

Yazlık salonlarınızda kullanmayı tercih edebilirisiniz. Hem modern görünümü hem de eve kattığı hava sayesinde misafirleriniz rustik perdelerden etkileneceği aşikar. Rahat ve kullanışlı oluşu son dönemlerde salonlarda kullanımı arttırmıştır.

Balkonlu Oda da Kullanım;

Balkonlu odalarda kullanırken balkonunuza oldukça rahat giriş çıkış yapabilirsiniz. Balkonlu odaların kullanımında herhangi bir engel oluşturmadığı gibi giriş çıkışlarda da size rahatlık katacaktır. Beğendiğiniz ve evinizin tarzını yansıtacak bir renkte dilediğiniz modelde seçim yapabilirsiniz.

Rustik Perde Fiyatları

Alacağınız perdenin kalitesi ve seçtiğiniz perdenin üstündeki işlemelerine bağlı olarak fiyatı değişmektedir. Sizin seçmiş olduğunuz perdenin fiyatı daha önceden mağazalar tarafından aşağı yukarı bir fiyat belirlenir. Sizin seçmiş olduğunuz perde de uygun fiyata ödemelerinizi yapacağınız kriterler sunulmaktadır. Fiyatın tam olarak belirlenebilmesi için bazı kriterler vardır.

 • Seçilmiş olan perdenin modeli
 • Seçilmiş olan perdenin büyüklüğü
 • Seçilmiş olan perdenin kumaşının ne kadar kullanılacağı
 • Hangi kalite kumaşın seçildiği
 • Perde kalitesi

gibi bir çok kriter alacağınız perdenin fiyatının belirlenmesinde rol oynar. Elbette fiyat belirlendikten sonra sizin de teklif vermeniz beklenir. Uygun ödeme yöntemini seçerek hem ekonomik hem de kaliteli bir rustik perdeye sahip olabilirsiniz.

 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir