1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Bitkileri

Salon Dekorasyon Bitkileri
0

Ev dekorasyonunun son aşaması, pastanın üstüne koyacağınız çilek, dekorasyon bitkileridir. Yeşil veya rengarenk çiçeklerin varlığı salonunuza eşsiz bir tazelik ve ferahlık katar. Fotosentez yaparak ortamın havasını temizler ve size enerji kaynağı olurlar. Renkli mevsim çiçekleri, hiçbir yerde bulamayacağınız güzellikte kokular ile salonunuzu doldurur. Salon dekorasyon bitkileri insanın ruhunu doyurduğu ve olumlu katkıda bulunduğu çeşitli araştırmalar ile kanıtlanmıştır. 

Salon dekorasyon bitkileri, ekonomik olarak da diğer bütün dekorasyon objelerinden daha mantıklı bir seçim olarak karşımıza çıkar. Birkaç tohum, bir saksı, biraz toprak ve su ile dekoratif çiçeklerinizi yetiştirebilirsiniz.

Salon dekorasyon bitkileri küçük saksı çiçekleri veya daha büyük boyutlu bitkiler olarak sınıflandırılabilir. Hangi yönde tercih yapacağınıza karar vermeden önce salonunuzun boyutlarını gözden geçirmelisiniz. Dekoratif amaçlı kullanacağınız bitkiler, hareket alanınızı daraltmamalıdır. Örneğin salon giriş kapınızın hemen yanına koyacağınız büyük bir bitki salonunuzu daraltabilirken, televizyon konsolunuzun boş kısımlarına koyabileceğiniz küçük saksı çiçekleri ferahlık hissiyatı verecektir.

Hangi tür salon dekorasyon bitkileri kullanacağınıza karar verdikten sonra atmanız gereken ikinci adım, saksı seçimidir. Saksılarınızı salon dekoruna uygun seçebilir veya saksılarınızın kendi arasında bir ahenge sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle hem çiçek hem de saksıların dekorasyonunuza katkısıyla daha büyük bir etki yaratabilirsiniz. Saksı seçimi yaparken hangi çiçeğin bakımı için hangi boyutta saksı edinmeniz gerektiğini de göz ardı etmeyin. 

İlginizi Çekebilir
Banyo duvar kağıdı

Yazar Hakkında

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yorum Yap