Salon Dekorasyon Ürünleri
 1. Anasayfa
 2. Blog

Salon Dekorasyon Ürünleri

Evimizin her köşesi bizim için değerlidir. Ancak bazı alanlar vardır ki ortak kullanım alanı olduğu için mutlaka daha özenli davranmamız gereken alanlardır. Mutfak, salon, oturma odalarının her biri önemli olan alanlardır. Günün her anı farklı koşturmacayla geçse de eviniz sizin nefes aldığınız yerdir. Kendinizi en rahat, en huzurlu ve en güvende hissettiğiniz alanlardır. İşte sizin için bu kadar özenli ve özel olan bir yeri güzelleştirmek tabi ki bizim önceliğimiz olmalıdır. Nasıl ki bedeninize, sağlığınıza hatta giyinişinize önem veriyorsanız evlerinizi de o derecen özenle süslemelisiniz. İşte bu nokta da devreye dekorasyon kavramı girmektedir. Evinizin her alanı dekor edilirken bazı dekorasyon tüyolarına ihtiyaç duyarsınız. Salon dekorasyon ürünleri için tüyolar yazımızın devamında paylaşılacaktır.

Salon Dekorasyon Ürünleri
Salon Dekorasyon Ürünleri

Dekorasyon Nedir?

Dekorasyon herhangi bir alanı istediğiniz gibi süsleme sanatı diyebiliriz. Bu süslemeler çeşitli yollarla yapılır. Gerek eviniz gerekse herhangi bir ofis, ticari işletmeler ya da devlet kurumları fark etmez, her alan dekorasyona ihtiyacı vardır. Teras ya da balkonunuz, bahçeleriniz ve tüm yaşam alanlarınız dekorasyonla güzelleşir. İnsan toplumsal bir varlıktır. Bir yapıda daha çok ihtiyaç duyulan, güzellik ve huzurdur. İşte insanın bulunduğu alanlarda huzur bu derece önem arz ederken yapılacak iş huzur ortamı hazırlamaktır. Nasıl mı? Tabi ki süsleme ve tasarım ile yapabiliriz. Çünkü biz insanlar bulunduğumuz ortamı her daim güzel bulmayı seven canlılarız. Dünyada ve ülkemizde de bakıldığında her kes yaşam alanına önem verir. İşte bu yüzden mutfak, oturma salonları gibi her alan farklı dekor edilmelidir. Salon dekorasyon ürünleri evinizin her alanı olduğu kadar önemli olan salonlar için kullanılır. Salonlar misafirlerimizi ağırladığımız ve kişilerin karakterini rahatlıkla yansıtabildiği alanlardır. Bu yüzden dekorasyonuna daha fazla önem verilir.

Salon Dekorasyon Ürünleri
Salon Dekorasyon Ürünleri

Salon Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Salonlar, evinizin en çok vakit geçirdiğiniz alanı diyebiliriz. Bu alan ailenizin, sevdiklerinizin ve misafirlerinizin rahat etmesi için önemlidir. Salon dekorasyon ürünleri,

 • Duvar kâğıdı
 • Mum
 • Oturma grupları
 • Mobilyalar
 • Çiçekler
 • Aynalar

olarak sayılabilir.

Dekor Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Duvar Kâğıtları, bir alanı dizayn ederken ilk önce duvarlardan başlarız. Bunun özel bir sebebi yoktur tabi ki ancak parkelerden başlanmayacağını düşünürüz. Bu yüzde ilk dekor alanı duvarlarımız olacaktır. Boyasını kendi zevkimize gör boyadığımız salonumuz bu kez duvarında bir duvar kâğıdıyla taçlandırma güzel olacaktır. Tabi ki duvar kağıdını tüm duvarlar giydirme yapmak doğru bir konsept olmayacaktır. Gözü yorarken, boğucu bir hava katabilir. Eğer duvarda monte edilmiş bir televizyonunuz varsa sehpası olmadan sadece duvar kâğıdıyla güzel bir uyum sağlayabilir. Salon dekorasyon ürünleri kapsamında duvar kâğıdı seçmekte önemlidir. Duvar rengine uygun duvar kâğıdı seçmek daha önemlidir. Şu anda oldukça çeşitli olan duvar kâğıtları salonlarımızda daha farklı bir hava katar ayrıca son zamanların modası denilebilecek bir yapıya sahiptir. Duvar kâğıdı çeşitleri ise birbirinden farklı ve desenlidir. Folyo duvar kâğıtları, dokulu desenli, hasır dokulu ve desenli birçok çeşit mevcuttur. Çoğunlukta yapışkanlı ve bazıları boyanabilir şekilde üretilmiştir. Bazı duvar kâğıtları arka fon dekor ürün olarak da kullanılmaktadır.
 • Salon dekorasyon ürünleri duvarlardan sonraki aşama tabi ki parke seçimi olabilir. Parkeler daha çok kalite bazlı değişimi az olan ürün olduğu için bu dekorasyon kısmında parke duvar ve duvar kâğıdı zıt rengini seçme farklı bir tasarım sağlayabilir. Kalite olarak daha 321 veya 32. Kalitede seçilmesi daha uygun olabilir.
 • Mobilyalarsalonlar yemek salonu olarak da kullanılacak şekildeyse bu aşamada mobilya seçimini ona göre düşünmek gerekir. Yemek masası ve oturma takımı varsa o zaman yapacağınız işlem daha klasik tercih olabilir. Şimdilerde spor ve rahatlık tercih edilen oturma salonları yemek masası ile ayrı bir önem kazanır. Sadece oturma salonu şeklinde kullanılacaksa o vakit farklı armut şekilli puf minderler ya da salıncak tipi tekli tercih edilebilen güzel ürünler piyasa da mevcuttur.
 • Duvar aksesuarları, duvarlar sadece boya ve duvar kâğıtları dışında süslemeler ihtiyaç duyarlar. Yalnız bazılarımız duvarların ve evin sadeliğini düşünürüz. Ancak en sade evlerde dahi salonlarda salon dekorasyon ürünleri içeriğinde duvarda en z bir saat ve tabloya rastlarız. Ya da bir fotoğraf olabilir. Ancak sadelik değil farklı tercihler de eve farklı bir ambiyans verebilir.

Okumaya Devam Et
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
Paylaş
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)