Salon Orta Sehpa
 1. Anasayfa
 2. Blog

Salon Orta Sehpa

Her evin olmazsa olmazlarından biri olan salon orta sehpa uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bu, iç içe geçen sehpalar gibi farklı desenlere sahiptir. İç içe geçme sehpa ürünleri genellikle oturma odası gibi misafir odalarında kullanılmaktadır. Orta ve iç içe masa modelleri bu kategoride en çok rağbet gören ürünler arasındadır. Salondaki mobilyaların ve sehpanın uyumu önemlidir. Sehpalar sadece ev için değil, tasarım ve kullanım kolaylığıyla önemli bir unsur olan ofis gibi işyerlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Ev ve ofis tasarımınızı tamamlayan farklı ölçülerde sehpa tasarımları bulunmaktadır. Böylece ihtiyaçlarınıza uygun modeli seçebilirsiniz. Sehpa modelleri renk ve tasarımın yanı sıra üretim malzemesine göre de farklılık göstermektedir. Sehpanın dayanıklılığı seçilen malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Üretim aşamasında çeşitli metal malzemelerin dışında, ahşap, masif, ceviz ve diğer malzemeler de kullanılmaktadır. Sehpalar genellikle küçük boyutlara sahiptir. Böylece çok fazla yer kaplamazlar ve sevimli bir görüntü oluştururlar. Zigonlu veya parçalı şeklinde gibi birçok çeşidi bulunan orta sehpa modelleri, kullanıcıların evlerinde bulunması gereken ürünlerden biridir. Bunların arasında öncelikle sehpanın kullanıldığı oda ile uyumlu bir tasarıma sahip olması gerekir. Bu aşamada kaliteli bir sehpanın malzemesine dikkat edilmesi önemli olmaktadır. Buna göre ihtiyacınızı tam olarak karşılayan salon orta sehpa modelini kolayca bulabilirsiniz.

Salon Orta Sehpa
Salon Orta Sehpa

Salon Orta Sehpa Modelleri

Orta sehpa ürünlerinin birçok tasarımı bulunmaktadır. Bu modeller, malzeme kullanımı ve tasarım bakımından farklılık gösterir. Dekoratif salon orta sehpa modelleri zarif tasarımları ile dikkat çekiyor. Evinize işlevsellik katan sehpalar, farklı tasarımları ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Hasır veya bambu gibi çeşitlerin bahçede kullanılması daha iyidir. Ahşap salon orta sehpa modelleri genellikle iç mekân kullanımına uygundur.

Masif ve ceviz sehpa modelleri, doğal ve sıcak bir histen hoşlananların gözdesi. Sağlam, dayanıklı ve sade bir tasarım tercih eden kullanıcılar, demir gibi metal modelleri tercih ediyor. Açılabilen, genişleyen veya küçülebilen modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller genellikle çok sayıda misafir ağırlayanların ilk tercihidir. İç içe geçmeli orta sehpa modeli de bu kullanıcıların tercihleri arasında yer almaktadır.

Salon orta sehpa; çeşitli modelleri ve işlevleri vardır.  Bu ürünlerin farklı malzemelerden yapıldığı göz önüne alındığında geniş bir kitleyi kendine çekmeyi başarmaktadır. Modeller arasında seçim yaparken malzeme açısından birçok alternatif bulabilirsiniz.

Salon Orta Sehpa
Salon Orta Sehpa

Salon Orta Sehpa İşlevleri

 • Sehpa tasarımları farklı şekil ve boyutlarda gelir. Yuvarlak ve kare sehpa gibi geometrik şekillere sahip ürünler salon için çok uygundur.  Genellikle 6 parçadan oluşur ve her parçanın küçük sehpa olarak kullanılabileceği fonksiyonel modelleri de vardır. Prizmatik sehpa olarak da bilinen bu model işlevi oldukça yüksektir.
 • Altıgen tasarıma sahip bu model bütünleşmiş parçalardan oluşmaktadır. Bu ürün büyük orta sehpa arayanlar için uygundur. Parça şeklinde orta sehpa modelleri pratiklik ve taşıma kolaylığı açısından sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Salona zarif bir görünüm kazandıran bir diğer model ise yüksek sehpadır. Bu sehpa modelinin temel özelliği, bazı çeşitlerin iki raflı olmasıdır. Bu, işlevselliği artırır ve aksesuarların yerleştirilmesini kolaylaştırır. Tekerlek özellikli salon orta sehpa modellerde kullanım kolaylığı ön plana çıkmaktadır. Bu sehpalar geniş salonlar için tercih edilir. Geniş salon için tercih edilen bir diğer model ise dikdörtgen sehpa modelidir.
 • Yuvarlak veya oval şekillere sahip salon orta sehpa modelleri en dar alanlarda tercih edilmektedir. Köşeli şekillere sahipsalon orta sehpa modelleri, küçük çocukların bulunduğu evlere uygundur.
 • Salona şıklık katan sehpa seçimi için renk düzenine dikkat etmeniz gerekiyor. Altın renklerinin hâkim olduğu bir salon için yumuşak bir değişim sunan yuvarlak sehpaları tercih edebilirsiniz. Antrasit gibi koyu renklerin kullanıldığı salon için kare veya dikdörtgen sehpa modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Ahşap malzeme kullanılan sehpa modellerinin çoğunda kare ve dikdörtgen şekiller tercih edilmektedir. Bu tasarım sayesinde ahşabın detayları daha net hale gelir.
 • Sehpanın geniş olması da büyük avantaj sağlar. Misafirler genellikle salonda karşılandığı için prizmalı ve zigon sehpalar tercih edilmektedir. Bu, daha fazla misafire hizmet vermeyi kolaylaştırır.

Papatya gibi çiçek motiflerinin yer aldığı sehpa, salonda uyumlu ve sıcak bir görüntü yaratmak isteyenler için uygundur.

 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
Paylaş
İlginizi Çekebilir