Salon Tasarımları
 1. Anasayfa
 2. Dekorasyon Fikirleri

Salon Tasarımları

Salon tasarımları, bir ev veya odalarda sosyal etkinliklerin değerlendirilmesi ve atmosferin belirtilmesi gelir. Bu yapı genellikle konfor ve maliyetleri bir araya getirerek, rahat bir yaşam alanı sunmayı hedefler.

Salon tasarımlarında mobilyalar, renkler, aydınlatma ve dekoratif aksesuarlar gibi unsurlar önemlidir. İşte farklı salon tasarımlarını birleştirin:

 1. Modern Salon Tasarımı: Minimalist bir yaklaşımla benimsenerek temiz hatlara sahip mobilyalar kullanılır. Nötr renkler ve geometrik desenler tercih edilir.
 2. Klasik Salon Tasarımı: Asil bir atmosfer yaratmak için ahşap mobilyalar, desenli koltuklar ve değerli taşlarla klasik aksesuarlar kullanılır. Pastel tonlarda renkler tercih edilebilir.
 3. Retro Salon Tasarımı: 1950’ler ve 1960’ların modasını yansıtan retro mobilyalar, renkli desenli perdeler ve duvar malzemeleri kullanılır. Renkli ve canlı tonlar tercih edilir.
 4. Rustik Salon Tasarımı: Ahşap, taş ve doğal ürünlerin rustik bir stilde tercih edilmesidir. Doğal renkler ve dokular hakimdir.
 5. Endüstriyel Salon Tasarımı:Fabrika ve depo tarzını yansıtan yağmur boruları, demir parçaları ve beton duvarlar gibi endüstriyel elemanlar kullanılır. Gri ve metalik tonlar hakimdir.
 6. Minimalist Salon Tasarımı: Sade ve sadece temel mobilyaların ticari bir tasarım anlayışıdır. Açık renkler ve minimalist dekorasyon objeleri kullanılır.
 7. Bohem Salon Tasarımı: Renkli ve desenli düşünceli, etnik bitkiler ve doğal bitkilerle bir tarz oluşturur. Farklı renkler ve dokulara yer verilir.
 8. Şık Salon Tasarımı:Elegan bir atmosfer yaratmak için zarif mobilyalar, şamdanlar ve lüks kumaşlar kullanılır. Pastel ve nötr tonlar tercih edilebilir.

Bu sadece birkaç salon tasarımı fikir örneği olup, kişisel zevklere ve mekanın kullanım amacına göre birçok farklı tasarım seçeneği mevcuttur.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir