Vintage Salon Dekorasyonu
 1. Anasayfa
 2. Dekorasyon Fikirleri

Vintage Salon Dekorasyonu

0

Vintage dekorasyon, geçmiş dönemlere çağrışım yapan, geçmişten izler bulunduran dekorasyon çeşidine verilen addır. 2020’li yıllardan 1940 1950’lerin modasını benimsemek vintage dekorasyona verilebilecek bir örnektir. 

Kuşkusuz evini vintage dekorasyona uyarlamak isteyenlerin başladığı ilk yer salonları olmaktadır. Vintage salon dekorasyonu örnekleri işinizi kolaylaştıracaktır.

Dekorasyon objeleriniz: belirlediğiniz dönemde kullanılan eşyalar

Vintage dekorasyonun en sık görülen tarzı, belirli dönemde aktif olarak kullanılan aletlerin dekor amaçlı evlerimize konumlandırılmasıdır. Örneğin eski bir pikap, yanında bulunacak birkaç plak ile birlikte muhteşem bir vintage dekorudur.

Bir diğer örneğimiz ise yine o dönemlerde her evde görülebilecek el işi parçalardır. Örneğin bir makrome ipinden duvar dekoru veya elde yapılmış abajur tasarımları bu eksiğin en güzel tamamlayıcıları olabilir!

Döneme ait duvar desenleri

Duvar dekorasyonu her tür dekorasyon çeşidi için büyük önem taşımaktadır. Vintage dekorasyonlarda geçmişte sıklıkla kullanılan duvar kağıtlarına yönelebilirsiniz. Döneme ait renk tercihleriyle duvar dekorasyonunuzu ileri bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

Mobilya tasarımları

Ufak dekor parçalarıyla vintage ruhunu salonunuza yansıtabilirsiniz. Ancak bu sizin için yeterli değilse mobilyalarınızı değiştirerek daha büyük kapsamlı bir dekorasyona girişebilirsiniz. Geçmiş yıllardan kalma vitrinler, televizyon konsolları, büyük ayaklı oturma grupları edinerek vintage salon dekorasyonunuzu bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Eğer bu kadar büyük bütçeler ayıramıyorsanız evinizdeki mobilyaları vintage bir tarza çevirebilirsiniz. Dönem renklerine uygun akrilik boya kullanarak mobilyalarınıza vintage bir görünüm verebilirsiniz.

 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın

Araştırma yapmayı ve bu bilgileri paylaşmak en büyük hobilerim arasında yazdıklarımı kendim araştırararak doğru güncel tutmaya çalışıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir
2023 Ev Dekorasyonu İçin Mimari Trendler !

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir