Yatak Odası Perde Modelleri
 1. Anasayfa
 2. Blog

Yatak Odası Perde Modelleri

İnsanlar yaşam sürmek için, farklı iş sektörlerinde çalışarak  ihtiyaçlarını karşılayarak geçinmek zorundadırlar. Yeni ev sahibi olan kişiler,  evin tüm eksiği olan eşyalarını zamanla alırlar. Evin önemli bir eşyası olan perde, evin içinin görünmemesi için kullanılan bir tekstil ürünüdür

Evde bulunan mutfak, misafir odası ve yatak odası gibi bölümlerin penceresine farklı modellerde  perdeler takılmaktadır. Genelde evli çiftler yatak odasına daha farklı modellerde perde, stor takarlar. Yatak Odası Perde Modelleri kişilerin yatak odasının pencere korniş uzunluğuna ve genişliğine göre istediği modelde perde yaptırıp kullanır. Oda penceresine uygun ebatta bulduğunda alıp kullanabilir. Kişiler evinin salonuna göz alıcı modelde perde kullanabilir.

Perde Nedir Neden Kullanılır?

Perde bir evin içinin görünmesini engelleyen özellikle kişilerin içeride rahat etmesini sağlayan en önemli aksesuardır. Perde, evlerde  hastanelerde ve farklı yerlerde kullanılır. Perde, kumaştan üretilen ve dikey vaziyette asılan görüntü engelleyici bir eşyadır. Özel hayatın gizliliği için, özellikle evlerde oturduğunuz rahat olduğunuz anlarda kimsenin görmesini istemezsiniz.

Yatak odasının özel mahremiyeti olduğundan farklı modellerin kullanılması uygundur. Bu sebeple dışarı ile içeri arasındaki görüntüyü kapatacak yatak odası perde modelleri içerisinde şık ve içeriye yansıtmayan perde kullanılır. Bu perdelerin kullanımına göre birçok çeşidi vardır. Stor perde, güneşlik perde, jalûzi, tül perde, fon perde, perde aksesuarları,  mutfak perdesi çeşitleri vardır.

Yatak Odası Perde Modelleri
Yatak Odası Perde Modelleri

Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Perde bir odanın stilini tamamlayan en önemli dekorasyon unsurlarından biridir. Perdeyi ne şekilde kullanacağınıza ve nasıl kumaş tercih edeceğinize, renk ve desen tercihlerini belirlemeniz gereklidir. Yatak odası perde modelleri veya diğer yerler için Perde seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Öncelikle seçeceğiniz perdenin işlevinin ne olacağına karar vermektir. Pencereden gelen ışığı önlemek için karartıcı perde mi veya gün ışığını biraz geçmesini mi gibi düşünerek karar vermelisiniz.  Kumaş perdenizi seçerken doğal olarak odanızda nasıl duracağından ve nasıl görüneceğinde çok büyük rol oynar.

Perde seçerken bir diğeri ise; perdenin kumaşıdır. Pamuklu kumaştan yapılan perdelerin kullanımı rahattır temizlenmesi kolaydır. Güneş ışığının eve süzülmesine izin verirler. Keten, doğal kokusu ile ışığı güzel  şekilde dağıtır.  Görünümü duruşu odaya estetik bir görünüm kazandırır.  Kadife perdeler kullandığınız Her odaya dikkat çekici ve farklı hava verir. Karartma özellikleri ve duruşu olduğundan Yatak odalarında ve büyük  salonlarda  tercih edilirler.

Yatak Odası Perdesi Nasıl Olmalıdır?

Evinize, yatak odası perde seçimi ile odanızı şık ve güzel gösterebilirsiniz. Odanın boyutuna,  ne kadar ışık alabileceğine bakarak jalûzi  perde alabilirsiniz. Yatak odası perde modelleri arasından şık  güzel bir perde seçimi yapmanız doğru karardır. Bu sebepten diğer modeller arasında dilediğiniz perdelerden alabilirsiniz.

Yatak odası perde seçimi yapmadan önce çok sayıda modeli olduğunu bilerek hepsini incelemelisiniz. Bu sayede çok daha uygun bir perde bulmanız mümkündür. Genel olarak Yatak  odalarında kullanılan perdelerin ışığı kapatması uykuya hazırlanması sağlanır. Bunun için seçiminizi bu yönde yapabilirsiniz. Hem kendinizi rahat hissedeceğiniz hem de uyku sırasında gözünüzü alacak ışığın önlenmesiyle uyku ortamının oluşturulması sağlanır.

Yatak Odası Perde Modelleri
Yatak Odası Perde Modelleri

Yatak Odasında Tercih Edilen  Perde Modelleri

Yatak Odası perde modelleri içerisinde yer alan perdeler genel olarak iki farklı perde  tercih edilir. Perdeler Işık geçirgenliği bakımından iki farklı özelliğine sahiptir. Yatak odası perde seçiminde uyku    için  önerilen renk koyu renklerdir. Yalnız  büyük odası olanlar  aydınlık  ortam yaratmak isteyenler perdeyi koyu renk, tülü de   açık renk tercih edebilirler. Yatak odası perde modellerinde en çok tercih edilen  fon ve zebra perdedir. Daha farklı modelde perde türleri de kullanılır.

Yatak odası perde modelleri, olarak yatak odasında en çok tercih edilen perdelerden biri yatak odasında karartma olması için Noel perdesi ve altına da açık tül perde kullanılır. Bazı kişiler, yatak odalarında aydınlık olmadığında daha iç açıcı olan acık renkteki brillant perde ve içine sade suyolu desenli brillant örme tül perde kullanırlar.

Evli çiftlerin düğün hazırlığında tül perde de evin önemli ihtiyaçlarından biridir. Son zamanlarda kişiler yazları sadece Stor zebra veya farklı modellerini kullanırlar ayrıca fon perde yaz kış en çok tercih edilendir.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  begenmedim
  Begenmedim
 • 0
  eglenceli
  Eglenceli
 • 0
  _ok_oldum
  Şok Oldum
 • 0
  karars_z_m
  Kararsızım
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  k_zg_n
  Kızgın
Paylaş
İlginizi Çekebilir